UCZNIOWIE KLASY TRZECIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ
Od 15 września 15 uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Tarnawatce wraz
z 15 osobową grupą uczniów z Huty Tarnawackiej uczestniczy w Powszechnym Programie Nauki Pływania, do którego zostali zaproszeni przez Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Zajęcia odbywają się na Krytej Pływalni w Zamościu.
Głównym celem zajęć jest :
- nauka podstawowych umiejętności pływackich,
- profilaktyka i terapia wad postawy i skrzywień kręgosłupa, promocja zdrowia,
- poprawa ogólnej sprawności i wydolności fizycznej dzieci,
- upowszechnienie sportu pływackiego w regionie.
W ramach Programu każde z uczestniczących w nim dzieci bierze udział raz w tygodniu
(2 godziny) w zajęciach nauki pływania, prowadzonych przez instruktorów sportu.
Dzieci dowożone są na zajęcia zorganizowanym przez szkołę transportem. Opiekę nad dziećmi podczas dojazdu i w czasie zajęć pełnią nauczyciele.
Elżbieta Jakubczak













