czwartek 25 Cze 2026

Szukaj

Wycieczka do ZDK na „Zemstę” i do Rotundy Zamojskiej

Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum 11 kwietnia 2018r. wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Zamościa. Opiekę sprawowały Panie: Alicja Mazur, Wiesława Pióro, Barbara Kierepka i Agnieszka Giera. Zabytkowy Zamość powitał nas życzliwie piękną, wiosenną pogodą.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Zamojskim Domu Kultury, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Zemsta” wyreżyserowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Dzięki świetnej grze aktorów, ciekawej dekoracji i odpowiednio dobranej muzyce trzecioklasiści dokonali szybkiej powtórki przed egzaminem.

Następnie pojechaliśmy do Rotundy Zamojskiej, gdzie poznaliśmy fragment smutnych dziejów mieszkańców naszego regionu podczas II wojny światowej. Oby taka historia nigdy się nie powtórzyła!

Potem udaliśmy się na miły spacer uliczkami Starego Miasta oraz na posiłek, po czym nasza wyprawa dobiegła końca. We wspaniałych nastrojach wróciliśmy do Tarnawatki.