Edukacja zdrowotna przedszkolaków
W piątek 20 listopada b.r. w związku z realizacją tematów związanych z edukacją zdrowotną, przedszkolaków odwiedziła pani pielęgniarka Zofia Dzięba. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Zaproszony gość w ciekawy sposób przekazał dzieciom informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Przedszkolaki dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Po spotkaniu czekało na nie wyzwanie – samodzielne przygotowanie zdrowych kanapek. Na stolikach stały: masło, pokrojone pieczywo, sery, wędliny, rzodkiewka, pomidory, ogórki, sałata, jajka i szczypiorek. Po starannym umyciu rąk wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się, gdyż nawet największe niejadki zjadły swoją kanapkę z apetytem. Dzieci podczas pracy kształciły odpowiedzialne nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.
Wychowawcy grup
Dorota Piróg
Anita Jędruszczak













