piątek 26 Cze 2026

Szukaj

Spotkanie z autorką książki

            Na przełomie lutego i marca 2021 r. przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w  spotkaniach z autorką książki pt. „ Moje Przedszkole”  panią Justyną Kudyba .  Pani Justyna  wyjaśniła dzieciom, jak zrodził się pomysł  do napisania tej  książki.  Za pomocą bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej  omówiła etapy  powstawania książki   -  od pomysłu do jej wydania oraz zapoznała dzieci  z nazwami zawodów związanych z tym procesem .

Dzieci miały możliwość wypowiadania się, rozwiązywały zagadki oraz zadawały pytania. Następnie pani Justyna odczytała  fragment  opowiadania, który nie ukazał się w druku. Przedszkolaki miały również możliwość sprawdzenia się w roli „autora”. W formie rysunkowej przedstawiły zakończenie utworu. Powstały bardzo ciekawe prace. Może ktoś z naszych przedszkolaków  w przyszłości powiększy grono pisarzy?

Spotkanie przysporzyło  dzieciom wielu wrażeń i z pewnością  rozwinęło zainteresowania książką. Dziękujemy Pani  Justynie  za spotkanie autorskie, bardzo miło spędzony czas oraz za ofiarowane książki.