piątek 26 Cze 2026

Szukaj

Listopadowo – grudniowe „ Czytanie na dywanie”

„Czytamy, czytamy i innych do tego zachęcamy” i tak też się dzieje w naszym przedszkolu. Smutne  jesienne poranki  w starszej  grupie rozweseliła  nam mama Krzysia z grupy 5 – latków pani Joanna Dmitroca prezentując „Świat baśni”, a z niej  dwie pozycje „Baśń o rybaku i złotej rybce” i „Książe Żaba”, a w grupie najmłodszej mama Karola,  pani Iwona  Czuwara,  z tekstem „Brzydkie Kaczątko. Nie lada niespodzianką było czytanie „Przygód Kubusia Puchatka” przez wujka Julii z grupy 3 – latków, pana Jakuba Wójcika. Babcia Ani i Milenki również z grupy najmłodszej wprowadziła  dzieci w radosny czas świąteczny  czytając dzieciom  książkę pt. „Przyjaciele Św. Mikołaja”, zaś pani Małgorzata Wawrzusiszyn mama Mai z grupy 6- latków , „Dziewczynkę z zapałkami”. Kolejne czytane przez mamy pozycje były związane ze zwyczajami bożonarodzeniowymi. Pani Justyna Łaba mama Jakuba z najstarszej grupy w przedszkolu przeczytała  „Wigilijny podarunek” , mama Wiktorii pani Julita Majdanik, „Choinkę  Elfów”, a mama Ali pani  Marta Mirecka książkę pt. „Choinka”. Czytające osoby przybliżyły dzieciom magiczny czas  Świąt Bożego Narodzenia przesycony dobrocią, miłością, spokojem i  otwartością na drugiego człowieka,  miały również dla dzieci przygotowane niespodzianki. Wszystkim czytającym gorąco dziękujemy .

Elżbieta Jakubczak