piątek 26 Cze 2026

Szukaj

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Obchody  tego niecodziennego święta rozpoczęliśmy od wspólnego spotkania  wszystkich przedszkolaków i  wysłuchania opowieści pani Anity Jędruszczak o historii pluszowego misia. Po tym wstępie, na spotkanie z dziećmi przybył miś, o imieniu Krzyś. Tą zaszczytną rolę misia -  Krzysia  odegrała wychowawczyni najmłodszej grupy, pani Dorota Piróg. Dzieci z wielką radością przywitały gościa. Wszyscy świetnie się bawili, były wspólne tańce, piosenki, no i oczywiście prezenty od misia – miód i odznaki „Przyjaciela/Przyjaciółki Pluszowego Misia”. Krzyś obiecał dzieciom, że za rok znowu przybędzie. Dalsze niespodzianki czekały na dzieci w salach grupowych. Każdy z przedszkolaków miał możliwość  zaprezentowania swojego misia przyniesionego do przedszkola. Były kolorowanki i przeróżne misiowe malowanki. Grupa  5 i 6 – latków witała się z misiem, który czekał na dzieci przed wejściem do sali przedszkolnej. Panie dla dzieci przygotowały różne misiowe konkurencje: układanie w zespołach misiowych puzzli, rysowanie misiów z zamkniętymi oczami, quiz o misiach, gimnastyka z misiami. Nie zabrakło również poczęstunku od misia Krzysia - misiowego miodku. Na koniec wszystkie przedszkolaki dzięki uprzejmości pana  Łukasza Litwińczuka miały okazję do zrobienia zdjęcia w „Misiobudce”, którą na tę okoliczność pięknie wykonały panie: Iwona Hucik i Julita Majdanik. Ten dzień  upłynął w bardzo radosnej atmosferze, a to dzięki towarzystwu ulubionych pluszaków i licznych atrakcji przygotowanych z okazji tego święta.

Elżbieta Jakubczak