XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny„Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

W dniu 12.05. 2022 r. odbył się apel szkolny dla uczniów klas młodszych. Głównym celem spotkania było wręczenie dyplomów i nagród zdobytych w etapie powiatowym w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym„Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych. Z naszej szkoły troje uczniów z klasy II: Lena Sowiak, Hubert Sak i Antoni Laszczyńskiotrzymało wyróżnienia.(op.p.Elżbieta Jakubczak). Dyplomy i nagrody wręczyła uczniom dyrektor szkoły pani Dorota Ciećko.
Wśród uczniówgalowymi strojami wyróżniali się trzecioklasiści, którzy tego dnia, mieli się zmierzyć z Ogólnopolskim Sprawdzianem Kompetencji Trzecioklasisty. W obecności wszystkich uczniów zostały otwarte koperty z arkuszami i przekazane wychowawczyniom klas trzecich. Pani dyrektor życzyła uczniom powodzenia, a uczestnikom, laureatom konkursu oraz nauczycielom przygotowującym gorąco podziękowała za udział w konkursie.
Elżbieta Jakubczak



Dziesięcioro wychowanków Przedszkola w Tarnawatce z grupy „Pszczółki” brało udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” organizowanym przez lubelski oddział KRUS. Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz poszerzanie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym, popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.


W tym roku po raz XX organizowany jest Wojewódzki Konkurs Twórczości Dziecięcej „Zawsze niech będzie…”, któremu przyświeca hasło C. Freinta „ …starajcie się, aby dziecko zawsze miało okazję do jakiegoś sukcesu”. Podobnie jak w poprzednim roku ma on charakter online w pięciu formach : muzycznej, teatralnej, tanecznej, literackieji plastycznej.W tym roku z klas młodszych do konkursu przystąpili uczniowie z klasy II i jeden uczeń z klasy IIIb . W formie plastycznej zostały zgłoszone prace: Leny Niedzielskiej, Wiktorii Majdanik, Leny Sowiak,Joanny Morwińskiej, Alicji Mireckiej, Jakuba Jakimczuka, Zuzanny Dworniczak, Mai Wawrzusiszyn, VladyslavaKaterenchuka i MarharytyMelnyk(op.p.Elżbieta Jakubczak i p.Marta Rebizant), Szymon Małka- kl.IIIb(op.p.Grazyna Piasecka i p.Anna Lewandowska -Matysiak).W formie muzycznej przesłano nagrania – Leny Niedzielskiej, MarharytyMelnyk,Wiktorii Majdanik, Alicji Mireckiej, Jakuba Jakimczuk z chórkiem w składzie: Zuzanna Dworniczak, Joanna Morwińska, Maja Wawrzusiszyn. Uczniowie pracowali pod kierunkiem swoich opiekunów p.Elżbiety Jakubczak i p.Marty Rebizant.Ogłoszenie wyników nastąpi do 20 maja 2021, a laureaci zostaną zaproszeni na występ galowy oraz odbiór dyplomów i nagród w dniu 15 czerwca 2022r.Dziękujemy wszystkim uczniom za wkład pracy w przygotowanie prac plastycznych i prezentacji muzycznych. Czekamy na ogłoszenie wyników.
5 maja 2022 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Kurtyna z Karkowa, którzy zaprezentowali uczniom klas V- VIII spektakl profilaktyczny pt. „Nowy trend”.









