Już po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym ,,Brzechwolandia”, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim. Celem konkursu było m.in. poznawanie twórczości Jana Brzechwy, rozbudzanie dziecięcej wyobraźni, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, bogacenie dziecięcych przeżyć estetycznych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej pt. „W krainie wierszy Jana Brzechwy”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac. Do etapu powiatowego wybrano prace: Anny Jakimczuk i Aleksandry Dąbrowskiej z grupy „Pszczółki” (op. pani Dorota Piróg), Agaty Najda, Bianki Kiszczyńskiej i Niny Krajewskiej z grupy „Wiewiórki” (op. pani Barbara Tyrka) oraz Leny Smyk i Igi Bukała z grupy „Biedronki” (op. pani Jolanta Wołoszyn). Miło nam poinformować, że Lena Smyk otrzymała I miejsce w kategorii 5-6 latki zdobywając tytuł laureata. 11 czerwca 2024 roku podczas Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Brzechwolandia” w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród autorom zwycięskich prac. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za aktywny udział w konkursie, a Lenie gratulujemy wygranej.
Jolanta Wołoszyn
We wtorek 11 czerwca 2024r. uczniowie klasy czwartej pod opieką Pani Aleksandry Krech i Pani Agnieszki Lody – Kozłowskiej wybrali się do Tomaszowa Lubelskiego.
Pierwszym punktem wycieczki był Tomaszowski Dom Kultury, gdzie dzieci z zachwytem obejrzały film pt. „Strażniczka smoków.” Opowiada on piękną historię małej sieroty Pink, która pewnego dnia odkrywa swoje przeznaczenie. Jej zadaniem jest uratowanie ostatniego smoczego jaja. Aby tego dokonać musi wykazać się ogromną empatią i odwagą. Ta historia uczy, że w każdym z nas drzemie wielka siła i moc, trzeba ją tylko wyzwolić.
Kolejnym punktem wyprawy była Kryta Pływalnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Tomasovia”. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks.
Po wodnym szaleństwie udaliśmy się na restauracji Tabasco. Tam każdy zamówił to, na co miał ochotę, a były to głównie sałatki i pizza. Było przepysznie.
Ostatnim punktem wycieczki były wyśmienite lody w Caffe Mocca.
Wszyscy jednogłośnie oznajmili, że takich wyjazdów powinno być więcej. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany dzień.
Aleksandra Krech
10 i 11 czerwca klasy szóste z naszej szkoły były na wycieczce w bardzo ładnym i ciekawym mieście – Janowie Lubelskim.
Pierwszego dnia z rana odbyła się „Leśna Olimpiada Sportowa”. Były to zawody grupowe takie jak przeciąganie liny czy skakanie w workach. Po obiedzie pojechaliśmy na paintball, lecz przed tym wydarzeniem zatrzymaliśmy się, aby odwiedzić piękne koniki biłgorajskie. Przed zabawą pan wytłumaczył wszystkim zasady gry i bezpieczeństwa. Każdy świetnie się bawił. Wieczorem odbyły się podchody leśne. Uczestniczyły w nich dwie grupy. Polegały one na szukaniu ukrytych w lesie kopert z zadaniami do wykonania. Pomagały nam w tym wskazówki w postaci białych i żółtych bibuł zawiązanych na drzewach. Była to bardzo interesująca i ekscytująca przygoda.
Następnego dnia rano, mieliśmy zajęcia z orientacji w terenie. Gdy dotarliśmy już na rynek, mogliśmy usiąść i podziwiać uroczą fontannę w parku. Wracając do hotelu, wstąpiliśmy do intrygującego Skansenu Kolei Leśnej zorganizowanego pod gołym niebem. Po obiedzie wybraliśmy się do parku linowego, gdzie mogliśmy w ciekawy sposób wypróbować swoje umiejętności. Natomiast potem, skorzystaliśmy z pierwszej w tym roku kąpieli w Zalewie Janowskim, co wzmocniło nasze apetyty, które zaspokoiliśmy w przyjaznej restauracji.
Była to bardzo udana i niezapomniana wycieczka! Każdemu polecamy wybranie się do Janowa Lubelskiego i jego okolic.
Róża Wach
Dnia 11 czerwca 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Dorota Ciećko od powitania zaproszonych gości. W swoim przemówieniu podkreśliła rolę rodziny, dbałość o podtrzymywanie i pielęgnowanie więzi pomiędzy dzieckiem a jego rodzicami. Zwróciła uwagę, że pozytywne relacje w rodzinie sprzyjają rozwojowi dziecka i kształtują jego postawy. Następnie pan wójt Piotr Pasieczny poczęstował dzieci pysznymi cukierkami, życząc wszystkim wspaniałej zabawy. Na dzieci i ich rodziny czekało moc atrakcji: dmuchańce, bańki mydlane, zabawy i konkurencje sportowe prowadzone przez panią Anię Najda. O oprawę muzyczną imprezy zadbał pan Ryszard Kopczyński, który do wspólnych zabaw potrafił zachęcić nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Na pikniku nie zabrakło również dobrego jedzenia: kiełbasek z grilla, owoców, słonych przekąsek. Niestety po kilku godzinach doskonałą zabawę przerwał gwałtowny wiatr i deszcz, który uniemożliwił kontynuowanie pikniku. Pomimo pochmurnej pogody uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz rodziców świadczyły, że impreza była udana. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji pikniku serdecznie dziękujemy.
Jolanta Wołoszyn
Na początku roku szkolnego pierwszoklasiści zawitali do Krainy Nauki w czasie uroczystości pasowania na uczniów naszej szkoły a przed końcem tego semestru zdobyli wspaniałe nagrody w Krainie Wierszy.
Trafili tam po szkolnych eliminacjach. Zadaniem ich było pięknie wyrecytować wiersz o mamie, rodzinie, by trafić na eliminacje powiatowe zorganizowane 10 czerwca 2024 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim dla 42 małych artystów z miasta i powiatu tomaszowskiego. Powiatowy Konkurs Recytatorski "W krainie wierszy" pozwolił naszym 4 uczestnikom posmakować sukcesu. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uświetnili goście: burmistrz Wojciech Żukowski, wicestarosta Jarosław Korzeń i Przewodniczący Rady Powiatu Witold Pitura. Konkurs oceniała komisja: Maria Kozyra, Jadwiga Krawczyk, Małgorzata Jabłońska.
„W KRAINIE WIERSZY”nagrodzeni zostali:
Kategoria: klasy I:
II miejsce: Iga Jasińska;
III miejsce: Milena Szokało- obie uczennice pani Elżbiety Jakubczak.
Wyróżniona Daria Maryńczak przygotowana przez panią Celinę Czerwonkę.
Kategoria: klasy III:
Wyróżniony Piotr Dej, który ćwiczył pod opieką pani Teresy Bartoszyk.
Gratuluję i cieszę się z obietnicy, że nasi uczniowie coraz częściej będą odwiedzać Krainę Wierszy.
Małgorzata Knafel
Na IV miejscu uplasowała się drużyna dziewcząt w Finale Wojewódzkim LZS Ogólnopolskiego Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Mistrzostwa z udziałem sześciu zespołów: UKS Grabów Szlachecki (powiat rycki), LKS Wierzchowiska (powiat świdnicki), SP Tarnawatka (powiat tomaszowski), Iskra Krzemień (powiat janowski), Opolanin Opole Lubelskie (powiat opolski) oraz Suchowicz Team Wólka Panieńska (powiat zamojski) odbyły się 7 czerwca na stadionie Klubu Sportowego Opolanin w Opolu Lubelskim. Drużyna w meczach grupowych zremisowała z Opolaninem Opole Lubelskie 2:2 (bramki strzeliły: Nikola Zielonka i Agata Danaj) oraz uległa zespołowi Suchowicz Team Wólka Panieńska 1:3 (bramkę strzeliła Agata Danaj), dziewczęta weszły do półfinału z drugiego miejsca w grupie, w którym uległy zwycięzcy Mistrzostw zespołowi LKS Wierzchowiska 0:3, w meczu o III miejsce uległy Iskrze Krzemień 1:3 (bramkę strzeliła Agata Danaj). Powiat tomaszowski reprezentowały: Agata Danaj, Nikola Zielonka, Izabela Kaznowska, Agnieszka Graca, Alicja Mirecka, Aleksandra Grela, Marata Cymerman oraz Zuzanna Milczuk. Opiekunowie zespołu: Renata Litwińczuk i Mariusz Litwińczuk
Końcowa kolejność Mistrzostw:
Mariusz Litwińczuk