Klasa VIII/ 23-24.03.2020 r.
Drodzy Ósmoklasiści!
Zadanie na dziś i jutro: „Zemsta” Aleksandra Fredry i recenzja.
Oto plan działań:
1. Lekcja dla klasy 7 na stronie: https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/
Lekcja 3. Aleksander Fredro „Zemsta"
Poznam dramat A. Fredro „Zemsta".
- Lektura z Lektury.gov.pl
- Lekcja z e-podręcznika
- Materiał ze Scholarisa (tu tabela ze str.4)
Zachęcam także do obejrzenia i wysłuchania omówienia lektury na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=KZ6zizbkh3c oraz https://www.youtube.com/watch?v=31niSxWJIbM (wystarczy wybrać jeden film)
2. Przeczytaj z podręcznika dla klasy 8 str.209-211, jak napisać recenzję oraz obejrzyj na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=p2_CTWkxcX0
3. Obejrzyj dzisiaj (23.03.2020r.) w TVP 1 w teatrze telewizji premierę „Zemsty” w reżyserii Redbada Klynstry-Komarnickiego.
4. Jutro napisz recenzję tej sztuki i prześlij ją do oceny.
