Teatr objazdowy w naszej szkole z przedstawieniem „Kwiat paproci”

    W środę 9 marca 2017 r. w naszej szkole gościliśmy artystów z Krakowa, którzy wystawili spektakl pt. „Kwiat paproci”.   Według legendy jest tylko jedna taka noc w roku, Noc Świętojańska, gdy w głębi lasu zakwita niezwykły kwiat paproci. Ten, kto go znajdzie, otrzyma wielkie bogactwa i niezliczone skarby. Kiedy Jacuś usłyszał tę historię, postanowił odnaleźć kwiat. Jednak, czy jego odnalezienie uczyniło chłopca szczęśliwym? Przekonali się o tym po obejrzeniu przedstawienia najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Artyści z Krakowa dostarczyli uczniom  podczas spektaklu wielu wrażeń i przeżyć estetycznych. Co ciekawe, dzieci miały możliwość jego współtworzenia, wykonując polecenia aktorów, odpowiadając na zadawane przez nich pytania, tańcząc z aktorami. Spektakl uświadomił młodym widzom, że rodzina, miłość i dobro są najważniejszymi wartościami w życiu, a pieniądze i bogactwo nie dają szczęścia, jeśli nie można podzielić się tym bogactwem z bliskimi.

 

                                                                                                                  Jolanta Wołoszyn