WITAJ NASZA DOBRA SZKOŁO! ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 6 października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Tarnawatce złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. W tej  podniosłej uroczystości udział wzięli: sekretarz Gminy Tarnawatka pan Marian Szałapski,  Dyrekcja Szkoły: pani Bernadeta Wołoszyńska i pani Dorota Ciećko, wychowawczyni z przedszkola pani Anita Jędruszczak, psycholog szkolny pan Paweł Pryciuk, rodzice pierwszoklasistów oraz dwie babcie.

            Pierwszaków odwiedziły dwie wróżki: dobra, i zła. Zła wróżka rzuciła na nie czar i zamieniła je w żółtodzioby. Dobra wróżka, aby ich odczarować  zaprosiła dzieci do magicznej  podróży przez sześć krain: śpiewu, miłości, mądrości, tańca, grzeczności i czystości w celu zdobycia symboli każdej z krain. W trakcie wędrówki pierwszaki miały do wykonania zadania. Wędrując od krainy do krainy śpiewały piosenki, recytowały wiersze, odpowiadały na pytania, tańczyły i zdobywały poszczególne symbole. Dzięki ich wiedzy i sprytowi, pierwszakom udało się zdobyć wszystkie symbole: nutkę,  serce, sowę, baletki, medal kulturalnego ucznia i  mydło. Udowodnili, iż doskonale znają swoje obowiązki szkolne i wiedzą, co to znaczy być „dobrym uczniem”.

            Po części artystycznej nastąpiło wprowadzenie flagi państwowej, odśpiewanie hymnu narodowego i złożenie uroczystego ślubowania, w którym przyrzekali, że będą wypełniać wszystkie obowiązki i zadania ucznia tak, aby przynieść zadowolenie sobie i rodzicom. Następnie dyrektor szkoły pani Bernadeta Wołoszyńska  przystąpiła

do pasowania symbolicznym, wielkim ołówkiem, a Sekretarz Gminy pan Marian Szałapski wręczał dzieciom  okolicznościowe dyplomiki. W oczach najmłodszych uczestników tej uroczystości można było zobaczyć dziecięcą radość. Równie wzruszeni byli rodzice, którzy z wielkim przejęciem obserwowali swe pociechy.

            Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor szkoły  wychowawczynię z przedszkola prezentów pierwszakom. Po części oficjalnej dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Gratulujemy im i życzymy sukcesów na szkolnej drodze. Uroczystość ubogacili uczniowie klasy V: Julia Goch(Dobra Wróżka), Karolina Bartoszyńska(Zła Wróżka), Wiktora Sytek(Kraina Śpiewu), Aleksandra Galas(Kraina Miłości), Dominik Kołodziej(Kraina Mądrości), Martyna Szokało(Kraina Tańca), Aleksandra Krzeszowska (Kraina Czystości i Grzeczności), Amelia Rybaczyńska (Konferansjer), którym bardzo gorąco dziękujemy.

Wychowawczyni klasy pierwszej: Elżbieta Jakubczak