Bo świat czysty jest

Bo świat czysty jest, ciekawszy,
kolorowy i weselszy.
Więc się weźmy już do pracy,
Posprzątajmy pola, lasy,
łąki, rowy i ogrody.
Zróbmy miejsce dla przyrody.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który po raz pierwszy obchodzono w Stanach Zjednoczonych w dniu 22 kwietnia 1970 roku w naszej szkole odbył sie apel, który  przygotowali uczniowie klasy II a i  II b  pod opieką swoich  wychowawczyń pani  Jolanty Wołoszyn i pani Grażyny Piaseckiej. Miał on na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie wszystkim uczniom, jak chronić i dbać o nasze środowisko.

Uczniowie dowiedzieli sie, że o stanie środowiska decydują nasze codzienne zachowania: oszczędzanie wody, prądu, zbieranie makulatury i segregowanie odpadów.  Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, jak chronić Ziemię, jak się zachowywać, by była zdrowa, czysta i piękna, co można zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.