Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej

Nowy rok szkolny przywitali wspólnie z rodzicami uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. Otwarcia nowego roku szkolnego dokonała pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska. Rodzice zostali zapoznani z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa według decyzji pani minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej w nadchodzącym roku szkolnym:

  1.  Wzmocnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, specjalnych ośrodkach wychowawczych, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych.
  2. Podniesienie jakości kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych poprzez zaangażowanie przedstawicieli partnerów społecznych w dostosowywanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.
  3. Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  4. Edukacja matematyczna i przyrodnicza w kształceniu ogólnym.

Następnie pani dyrektor przedstawiła w przemówieniu naszą szkołę jako przyjazną dla uczniów, aktywizującą dla nauczycieli, którzy rozwijają samodzielność wychowanków, przekazują im swoją wiedzę oraz przygotowują do korzystania z informacji. Zaprosiła uczniów do udziału w wielu atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych.

 Wymieniła następujące realizowane programy: „Mądra szkoła czyta dzieciom” , „Czytajace przedszkole”, „Program nauczania wartości",„Rządowy programu na lata 2014-2016 „BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA” , „Czyste powietrze wokół nas”, „Nie pal przy mnie, proszę”, „Znajdź właściwe rozwiązanie”. ” Ponadto prowadzi się społeczną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z Fundacją ABC XXI.

Zapewniła, że szkoła zapewnia i rozwija opiekę socjalną dla swoich podopiecznych.  Na koniec pani dyrektor złożyła uczniom życzenia najlepszych wyników w nauce.