UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 W SZKOLE PODSTAWOWEJ

27 czerwca 2014r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył proboszcz parafii ks. Tomasz Demczuk. Druga część uroczystości miała miejsce w budynku szkoły, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz Wójt Gminy Tarnawatka pan Piotr Pasieczny.

Tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego  towarzyszyło hasło „Szczęśliwej drogi już czas”. To właśnie piątoklasiści wraz z szóstoklasistami przygotowali pod kierunkiem pani Teresy Bartoszyk montaż słowno-muzyczny, w którym znalazło się wiele ciepłych słów skierowanych do dyrekcji,  nauczycieli, rodziców  i całej obsługi szkoły. Programowi towarzyszyła nuta wspomnień tych pierwszych dni w których to rozpoczynali swoją edukację w szkole, pierwszych sukcesów  i porażek. W tej części uroczystości  nastąpiła również zmiana pocztu -  uczniowie klas szóstych przekazali piątoklasistom flagę szkoły.
Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, która podsumowała rok szkolny,  a następnie wręczyła uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, świadectwa i listy gratulacyjne, a pan Wójt Gminy Tarnawatka  stypendia za wysokie wyniki w nauce. Stypendia otrzymali: Jakub Bucior- kl.IVa, Oliwia Kosz- kl.IVb, Jan Pastuszek i Krystian Wardach z kl.Va, Sandra Litwińczuk, Gabriela Kuczmaszeska i Aleksandra Kuczmaszewska z kl.Vb.  Za osiągnięcia sportowe stypendia przyznano: Sandrze Litwińczuk  z kl.Vb i Krystianowi Czop z kl.VI. Nagrody otrzymali również uczniowie ze 100% frekwencją. Statuetki i dyplomy otrzymało troje szóstoklasistów: Natalia Margolt, Natalia Ciupera  Jakub Iwanicki za siedmioletnią, aktywną pracę w „Małym chórku” i godne reprezentowanie szkoły podczas uroczystości i konkursów.
Wszystkim uczniom naszej szkoły pani dyrektor życzyła radosnego i bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.
Po uroczystości oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami,  gdzie otrzymali świadectwa ukończenia klasy.

Elżbieta Jakubczak