Uczniowie posprzątali Tarnawatkę.

W ramach obchodów Dnia Ziemi odbyła się akcja sprzątania świata.

W Tarnawatce 21 kwietnia 2023 roku zorganizowano sprzątanie świata w przeddzień Dnia Ziemi.

To okazja do refleksji nad przyszłością naszej planety. Każdego roku, uroczystości w ramach Dnia Ziemi, koncentrują się wokół innej tematyki. W 2022 roku hasło Dnia Ziemi brzmi: "Inwestujmy w naszą planetę".

 Celem jest: promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności. To także sposobność do zwiększania świadomości wpływu jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego.

Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.
Co dobrego możemy jeszcze zrobić dla środowiska?

  • Gdy tylko jest to możliwe, korzystajmy częściej z roweru lub poruszajmy się pieszo.

  • Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać.

  • Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.

  • Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą.

  • Nie rzucajmy śmieci na wysprzątane pobocza dróg, chodników.


    Zdjęcie przedstawia uczniów klas piątych już po akcji, w czasie której zebrano 5 worów śmieci.