Spektakl dla dzieci „Zajączkowe niespodzianki”

Uczniowie klas I-III w dniu 12 kwietnia 2022r. wyjeżdżali do Tomaszowskiego Domu Kultury na spektakl „Zajączkowe niespodzianki”. Głównym celem wyjazdu  było wprowadzenie w świat sztuki teatralnej, rozwijanie wyobraźni, kształtowanie kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Spektakl nawiązywał do   tematyki nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Opowiadał o przemijaniu, przebaczaniu i o cudzie narodzin. Dzieci były zachwycone postaciami występującymi na scenie takimi jak: Zima, która została przemieniona w Marzannę, a następnie w stracha na wróble , który pilnował obsianych pół,  Wiosenką, szybkonogim zającem Kicusiem, krukiem oraz kolorową pisanką, z której wyskoczyło żółte, rozkrzyczane kurczątko. Zając Kicuś podlewał najważniejsze ziarno z którego wyrosło nowe życie. Do tej pracy zaangażował dwoje naszych pierwszoklasistów: Piotrusia i Kingę, którzy za pomoc w tej pracy otrzymali uzestawy do malowania pisanek. Na zakończenie Kicuś przyniósł koszyk wielkanocny wypełniony przygotowanymi do święcenia pokarmami. Było wspólne śpiewanie i składanie życzeń przy słowach refrenu piosenki „To jest Wielkanoc, wiec dary życia do kosza włóż,wstań bardzo wcześnie, wstań wcześnie rano, życzenia zdrowia i szczęścia złóż”. Dzieciom bardzo podobał się spektakl i w trakcie drogi powrotnej, a później na zajęciach dzieliły się swoimi wrażeniami.

Elżbieta Jakubczak