SZKOLNE OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2018 r. podniosłe wprowadzenie do hali sportowej pocztu sztandarowego  Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce rozpoczęło uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie o godzinie 11.11 grono pedagogiczne, uczniowie oraz dzieci uczęszczające do przedszkola wspólnie odśpiewali  Mazurka Dąbrowskiego – włączając się w akcję „Rekord dla Niepodległej”, zorganizowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie klasy I „a” przygotowani przez Panią Grażynę Piasecką przedstawili część artystyczną, w której przypomnieli wszystkim zebranym jakie są symbole narodowe Polski. Recytując wiersze i śpiewając piosenki wyjaśniali ich pochodzenie oraz znaczenie. Apel zakończył przejmujący występ Agaty Rębisz, uczennicy kl. III przygotowanej przez Panią Elżbietę Jakubczak, która zaśpiewała piosenkę pt. „123 – tyle lat niewoli”.  Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, która podkreśliła jak ważna jest obchodzona dziś rocznica oraz jak dumna jest z uczniów szkoły, którzy w podniosłym nastroju świętują „Dzień dla Niepodległej”. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do udziału w gminnych obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które miały się odbyć 11.11.2018 r. w Tarnawatce. Na koniec wręczone zostały nagrody dla laureatów szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „ SYMBOLE NARODOWE POLSKI”  zorganizowanego przez wychowawców świetlicy szkolnej .

Ten uroczysty dzień z pewnością zapisze się w pamięci wielu osób.

 

Anna Najda