Rekreacja i integracja na boisku w Tarnawatce Tartak

19 października 2018 r. uczniowie klas piątych, szóstej a oraz siódmej wraz z wychowawcami  i opiekunami spędzili miło czas na łonie przyrody i w ostatnich ciepłych promieniach słońca, które nas w tym roku wyjątkowo rozpieszczało. Zaplanowano gry i zabawy rekreacyjno – sportowe na boisku w Tarnawatce Tartak. Część z ambitnie zaplanowanych rozgrywek sportowych się odbyła bez zakłóceń. Celami wycieczki było: wpajanie wśród dzieci i młodzieży zasad zdrowego stylu życia; wdrażanie do aktywnego stylu życia i spędzania czasu wolnego; umiejętność rywalizacji sportowej w czasie gier i zabaw zgodnie z zasadami fair-play; integracja podczas gier i zabaw sportowych uczniów w różnym wieku;  edukacja poprzez zabawę.

Każdy wykonał strzał piłką do bramki. Rozegrano mecze piłki nożnej. W przerwie obiadowej rozkoszowano się pieczonymi w ognisku ziemniakami i jabłkami. Zadowoleni i zmęczeni spacerkiem wróciliśmy do szkoły.
                                  
                                                                                         Małgorzata Knafel