OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O ZDOWYM STYLU ŻYCIA „TRZYMAJ FORMĘ”

28 marca 2023 roku odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia „Trzymaj Formę”. Głównym celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży, w szczególności poprzez pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka. Pierwszy etap szkolny przeprowadzony został on-line za pośrednictwem internetowego systemu konkursowego. Uczniowie odpowiadali na 40 pytań, wylosowanych spośród 600 przygotowanych przez Komisję Konkursową w Warszawie i udzielali dwojakiego rodzaju odpowiedzi: testu wyboru oraz decydowali o prawdzie lub fałszu zdania. Do etapu szkolnego przystąpili: Amelia Pomykała, Olivia Pomykała, Agata Rębisz, Szymon Baran i Bartosz Maryńczak. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Dorota Ciećko – dyrektor ZSiP w Tarnawatce, p. Renata Litwińczuk – koordynator programu Trzymaj Formę”. Wyniki konkursu poznamy w kwietniu.
Renata Litwińczuk
