Klasa VIa, 23.03.2020r.

Drodzy Szóstoklasiści!

Oto  nasze zadanie! W bieżącym tygodniu nabędziecie wiedzę o budowie zdania pojedynczego. Przygotowałam dla Was plan pracy. Oto zadanie na:

Poniedziałek:

Temat: Budowa zdania pojedynczego.

  1. Przeczytaj i przepisz pierwszą tabelę ze str. 233 z podręcznika.
  2. Obejrzyj filmy:

a)       Podmiot i orzeczenie!, https://www.youtube.com/watch?v=OlkAcjmJ7i8

b)      Podmiot i orzeczenie - części zdania ¼, https://www.youtube.com/watch?v=9Emx39cDa2c

3. Wykonaj w zeszycie ćwiczeń zadania 1-7 ze str. 72-74