wieczór andrzejkowy

 „ Listopad gdy już kończy dzień i gwiazdką się pokaże spotkamy się przy blasku świec, tak jak tradycja każe zaszczeka pies, gęś złapie ser i buty staną w rzędzie, na wodę wosk poleje się i tajemniczo będzie. Niech wieczór ten obieca nam dni piękne i los nowy niech spełnią się najlepsze z wróżb w ten wieczór andrzejkowy”.

 Wróżby, czary, przepowiednie wprowadziły nasze przedszkolaki w magiczną atmosferę tego święta. Nie zabrakło lania wosku przez ucho od klucza, czy ustawiania butów. Z wielkim zaciekawieniem wbijały w serce szpilkę, na którego odwrocie napisane było imię przyszłej żony lub męża, a także próbowały dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały tańce przy muzyce magnetofonowej.

 Andrzejkowe zabawy dostarczały wszystkim uczestnikom wiele niezapomnianych przeżyć i emocji.

 A teraz czekamy na Świętego Mikołaja.

Wychowawcy grup

Dorota Piróg

Anita Jędruszczak