Zajęcia edukacyjne „Bezpieczne kontakty ze zwierzętami towarzyszącymi”

W czwartek 15 czerwca 2023 r. gościliśmy w naszym przedszkolu psa Czesia oraz jego opiekunów z Zielonej Zagrody z Bondyrza, którzy poprowadzili dla dzieci zajęcia na temat bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami towarzyszącymi. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega jego praca, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania ze zwierzęciem. Prowadząca mówiła o tym, jak prawidłowo nakarmić czworonoga, i jakich zasad przestrzegać podczas zabawy z pupilem, a także, w jakich przypadkach nie należy podchodzić do zwierzęcia. Dzieci dowiedziały się, jak czytać sygnały wysyłane przez psa i jak szanować jego granice. Przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności Czesia, który pozwolił się głaskać, podawał łapę. Wizyta owczarka podhalańskiego w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich przedszkolaków, wywołała mnóstwo pozytywnych emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

            Podczas wizyty w naszej placówce prowadzący wręczyli Lenie Gozdek dyplom i nagrodę rzeczową za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym „Pocztówka z wakacji z motywem zwierzęcym” oraz Ninie Krajewskiej nagrodę rzeczową za wyróżnienie w tym konkursie.

Jolanta Wołoszyn