Dzień Dziecka ze strażakami

1 czerwca 2023 roku w ramach obchodów Dnia Dziecka dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz  z opiekunami udały się na pieszą wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnawatce. Czekali już na nich panowie strażacy: Arkadiusz Berbeć, Piotr Pankiewicz, Tomasz Szczepaniuk i Paweł Bartnicki. W trakcie spotkania opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy. Dzieci przypomniały numery alarmowe i dowiedziały się, że praca strażaka nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków komunikacyjnych, podtopień, huraganów, prowadzi wiele działań na rzecz społeczeństwa, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców gminy i okolic. Strażacy zaprezentowali sprzęt i wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci mogły z bliska zobaczyć a nawet dotknąć wiele urządzeń, z których strażacy korzystają podczas akcji, wejść do samochodu strażackiego, założyć hełm oraz sprawdzić jak działają węże strażackie. Polewanie wodą było nie lada atrakcją dla maluchów. Pokaz wzbudził ogromne zainteresowanie dzieci, a niektóre z nich deklarowały, że w przyszłości zostaną strażakami. Dziękujemy serdecznie strażakom za poświęcony czas, a przede wszystkim za pomoc, jaką niosą mieszkańcom w sytuacjach zagrożenia.

            Po pokazach wszystkie dzieci zajęły miejsca przy przygotowanych dla nich stolikach, aby odpocząć i zjeść smaczną pizzę.

Pełne wrażeń, zadowolone i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.

Jolanta Wołoszyn