WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA

  Dnia 27 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Zamościa i Kolorowego Rancza w Łabuniach Reformie. Od rana byliśmy podekscytowani. Na  początku udaliśmy się do Zamościa do sali zabaw ,, Jaś i Małgosia’’ gdzie radości nie było końca. Dzieci zjeżdżały na zjeżdżalniach, w tunelach,  ,,nurkowały’’ w basenach z piłkami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się trampolina. W sali znajdowały się różne kąciki zainteresowań ,w których każde dziecko mogło znaleźć zajęcie dla siebie.

      Kolejny etap wycieczki to ,,Kolorowe Ranczo’’.   Przywitała nas tam Pani gospodyni, oprowadziła po gospodarstwie i zapoznała ze zwierzętami tam mieszkającymi. Poinformowała również, które zwierzęta można głaskać, przytulać, karmić. Były tam: kozy, barany, koty, świnki morskie, króliki, świnki wietnamskie, gęsi oraz różne gatunki kur.  Dzieci pomagały Pani gospodyni przygotować  drożdżową babę, którą po upieczeniu zjedliśmy z wielkim apetytem. Zobaczyły również jak wyrabia się masło. Odbyła się tez wojna na mąkę, którą dzieci były zachwycone.     Wznosiły również budowle z tekturowych pudełek. Wszyscy wspaniale się bawili. Wycieczka dostarczyła dzieciom niesamowitych wrażeń i energii.