Malujemy w grupie 6-latków z mamą Jonatana

 W dniu 9 grudnia 2019 roku w grupie 6- latków gościliśmy mamę Jonatana, Panią Barbarę Dudek,  która opowiadała  dzieciom o swej pasji malowania. Pani Basia na spotkanie przyniosła kilka swoich obrazów; „Portret Mieczysława Kosza”, „Portret babci Bronci”, „Janek i Natalka”, „Portret rodziny”.  Zaprezentowała dzieciom publikację pt. „Chwilo Trwaj” 2017,  w której znajdują  się wiersze i obrazy  Poetów i Pisarzy z naszego regionu, a wśród nich zdjęcia obrazów jej autorstwa. Mówiła dzieciom o tym, że natchnieniem malarzy są nie tylko krajobrazy, ludzie, zwierzęta, martwa natura, ale również i poezja. Przeczytała wiersz Ireny Kucharskiej pt. „Mydlana bajka” i każde dziecko na podstawie wysłuchanego utworu mogło opisać jak wyglądałby  obraz.  Po tym wstępie pokazała dzieciom wszystkie rekwizyty do malowania;  sztalugi, farby olejne i płótno. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zaprosiła dzieci do namalowania wspólnego obrazu pt. „Choinka”. Każdy przedszkolak mógł popróbować swych sił w malowaniu farbami olejnymi na płótnie przy sztalugach. To było niesamowite przeżycie dla małych „malarzy”. Efekt końcowy był bardzo zadowalający. Dzieci z pomocą mamy Jonatana stworzyli piękny obraz. Na koniec Pani Basia zachęcała dzieci do rozwijania różnych pasji. To spotkanie było również uzupełnieniem realizowanego w grupie  tematu „Barwy ciepłe i zimne”. W podziękowaniu za to niecodzienne spotkanie, dzieci wręczyły kartkę z życzeniami świątecznymi.
Cieszymy się, że mamy w grupie mamy, które podejmują różnorodne działania w celu rozwijania kreatywności dzieci i bardzo im za to dziękujemy.

Elżbieta Jakubczak