Starszaki pieką świąteczne pierniczki

W dniu 5 grudnia 2019 r. dzieci 5 i  6 - letnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce, których  głównym tematem  było: „Pieczemy świąteczne pierniczki”. Te wyjątkowe zajęcia zostały zorganizowane dzięki  Pani Monice Szczepaniuk, którą   wsparły  Panie z Klubu Seniora „Wrzos” i Koła Gospodyń Wiejskich w Tarnawatce. Panie przedstawiły dzieciom recepturę pierników, pomogły przy przygotowaniu ciasta, pieczeniu i dekorowaniu pierników. Niektóre z dzieci   mogły same  spróbować swoich sił w przygotowaniu piernikowego ciasta. Podczas  tych  niecodziennych zajęć,
przedszkolakom towarzyszyły  pozytywne emocje i ta niespotykana radość z samodzielnie wyciskanych i dekorowanych piernikowych choinek, reniferów, dzwonków, bałwanków, serduszek.  Pierniczki były przepyszne, więc szybko znikały z dziecięcych tacek. Panie zadbały również o to, aby  dzieci mogły część pierników  podarować  swoim najbliższym i  dzieciom, które zostały w przedszkolu.  Zapach przyniesionych  do przedszkola pierników unosił się  w całym budynku. To były niesamowite zajęcia, które na pewno będą miłym wspomnieniem i niezwykłą lekcją integracji, a przede wszystkim promowaniem i utrwalaniem  tradycji bożonarodzeniowych. Składamy gorące podziękowania wszystkim Paniom zaangażowanym w zajęcia oraz opiekunom za sprawowanie opieki nad dziećmi.

Elżbieta Jakubczak