Starszaki pieką świąteczne pierniczki
W dniu 5 grudnia 2019 r. dzieci 5 i 6 - letnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce, których głównym tematem było: „Pieczemy świąteczne pierniczki”. Te wyjątkowe zajęcia zostały zorganizowane dzięki Pani Monice Szczepaniuk, którą wsparły Panie z Klubu Seniora „Wrzos” i Koła Gospodyń Wiejskich w Tarnawatce. Panie przedstawiły dzieciom recepturę pierników, pomogły przy przygotowaniu ciasta, pieczeniu i dekorowaniu pierników. Niektóre z dzieci mogły same spróbować swoich sił w przygotowaniu piernikowego ciasta. Podczas tych niecodziennych zajęć,
przedszkolakom towarzyszyły pozytywne emocje i ta niespotykana radość z samodzielnie wyciskanych i dekorowanych piernikowych choinek, reniferów, dzwonków, bałwanków, serduszek. Pierniczki były przepyszne, więc szybko znikały z dziecięcych tacek. Panie zadbały również o to, aby dzieci mogły część pierników podarować swoim najbliższym i dzieciom, które zostały w przedszkolu. Zapach przyniesionych do przedszkola pierników unosił się w całym budynku. To były niesamowite zajęcia, które na pewno będą miłym wspomnieniem i niezwykłą lekcją integracji, a przede wszystkim promowaniem i utrwalaniem tradycji bożonarodzeniowych. Składamy gorące podziękowania wszystkim Paniom zaangażowanym w zajęcia oraz opiekunom za sprawowanie opieki nad dziećmi.
Elżbieta Jakubczak
