Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z przedszkolu
Dnia 8 czerwca 2018r. W ramach projektu „Aktywni już dziś” odbył się w naszym przedszkolu Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Zajęcia przeprowadził pan Damian Pępiak- ratownik z Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Lubelskim. W spotkaniu tym uczestniczył również pan Piotr Pankiewicz strażak z OSP w Tarnawatce. Dzieci miały okazję poznać podstawowe zasady bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy, ułożenia do pozycji bocznej osoby nieprzytomnej oraz dowiedziały się jak wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową. Ćwiczenia wykonywane były na fantomach. Przedszkolaki przypomniały sobie numery alarmowe oraz uczyły się samodzielnie wzywać pomoc i udzielać wyczerpujących informacji na temat zdarzenia. Kurs został przeprowadzony w sposób profesjonalny, a Pan Damian sprawił, że każdy przedszkolak chętnie brał w nim udział. Oczywiście kurs nie zrobił z dzieci prawdziwych ratowników, ale wiemy, że nauczył radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.
