Spektakl „ Król Lasu”
01.03.2018r. przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce- Tartak wybrały się do Tomaszowskiego Domu Kultury na spektakl pt. „ Król Lasu”. Przedstawienie przygotował Warszawski Teatr Edukacyjny. Głównymi bohaterami byli: prastary Dąb- Król Lasu, Brud- zaśmiecający las i jego pomocnicy- Szczur i Karaluch, Jędrek- wesoły chłopiec, który nie cierpi książek, jego dziadek- leśny lekarz Bąbel oraz robot- Lala. Jak to zawsze w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło. Stworek Brud został pokonany, las stał się czysty i zadbany, Jędrek polubił czytanie książek oraz nauczył się pomagać innym. Spektakl bardzo podobał się małym widzom. Aktorzy angażowali ich do wspólnego śpiewania, klaskania i rymowania. Była to bardzo ciekawa i pouczająca opowieść, która na długo zapadnie w pamięci dzieci.
